B K A G I D A

Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

İş hayatının vazgeçilmez içeceği olan kahve çeşitleri, tat ve birlikte kahve damak tadına uygun geniş ürünler kullanılmaktadır. Filtre kahve demleme kalitesine bağlı olarak damak tadı eşsiz olacaktır. Filtre kahvenin en öne çıkan özelliği oldukça ince olmasıdır. Birçok kahve çeşidi filtre kahve olarak kullanılabilir burada önemli olan kahvenin nasıl hazırlanacağı konusundaki detaylardır.

Kahve Severlerin Vazgeçilmezi

Kahve günümüzde sık tüketilen ve ölçülü içilmesi halinde vücuda oldukça yararları olan zengin bir içecek haline gelmiştir. Dost sohbetlerinde, iş toplantılarında, yolculuk esnasında başrol oyuncusu kahvedir. bkagida.com web sayfasında kahve çeşitleri oldukça zengin olup kahve türlerinin detayları da ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. Yüzyıllar öncesine dayanan kahve, her zaman kişilerin vazgeçilmezi olmaya devam etmektedir.

Filtre Kahve Demlenme Metotları

Filtre kahve demlenirken dikkat edilmesi geren bir kaç özellik vardır. Öncelikle Filtre kahve genellikle makine kahvesi olarak adlandırılmaktadır. Ancak son yıllarda demleme usulü hazırlanan bu kahve çeşidinde cam kahve sürahisi üzerine filtre kahve süzme poşeti yerleştirilir ve ortalama her bir fincan için yaklaşık 1,5- 2 ölçek kahve konur kaynayan su bir dakika dinlendirildikten sonra yavaşça süzme poşetine dökülür ve yavaş yavaş demlenmesi beklenir.

French Press Demlenme

French pres genellikle tek kişilik olarak hazırlanmaktadır. Özellikle çalışan kesim için oldukça pratik kahve demleme metodu haline gelmiştir. French pres metodu uygulamasında dikkat edilmesi gereken kahveyi hazırladıktan sonra filtre kahve demlenirken sabırla en az 3-4 dakika beklenmesi gerektiği olduğu unutulmamalıdır. Bir fincana karşılık gelen ölçek yaklaşık 1,5-2 ölçek olmasına rağmen sert kahve severler için bu miktar biraz daha artırılabilir.

Kahve Çeşitleri

Kahve içimi sertlik derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Kahve çeşitleri içerisinde en sert olanı Colombia ve Brezilya kahveleri başta gelmektedir. Ancak kahve sunumlarında bazen bu sert fakat bir o kadar lezzetli kahveler süt veya krema ile daha yumuşak bir içim haline getirilebilmektedir. Ayrıca çeşitli tatlandırıcılarla farklı aroma çeşitleri ile harmanlanıp yeni kahve çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Kahvenin lezzetini öncelikle demlenirken ortaya çıkan kokusundan anlaşılmaktadır. Sonrasında ilk yudumla bu koku birleşerek ortaya eşsiz bir damak zevki çıkmaktadır.

Tüm filtre kahve çeşitlerimiz için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://www.bkagida.com/urunlerimiz/filtre-kahve